Serviceline
Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Ultrazvukový senzor UC-F77 – Řada pro všechny aplikace

2017-03-17

The ultrasonic sensor F77
Ultrazvukový senzor UC-F77 kombinuje několik funkcí v provedení s robustním pouzdrem.

Ultrazvukové senzory od společnosti Pepperl+Fuchs jsou stálicí v oblasti průmyslové automatizaci. Díky nové sérii UC-F77 si můžete užívat výhody technologie v kombinaci s bezkonkurenčním rozsahem funkcí a možností úprav. Tímto způsobem dokáže tento ultrazvukový senzor poskytovat flexibilní řešení pro celou řadu aplikací.

„Během vývoje senzoru UC-F77 začalo být jasné, že vytváříme něco opravdu výkonného! Je téměř nemožné spojit více funkcí a výkonu v tak kompaktním provedení,“ uvádí produktový manažer Carsten Heim. Tento výkonný senzor je k dispozici ve standardních i pasivních (side-looker) modelech. V obou verzích je senzor tak malý, jak působivý je jeho detekční rozsah – při výšce pouhých 31 mm dokáže detekovat objekty do vzdálenosti až 800 mm.


Minimální mrtvé pásmo zajišťující spolehlivou detekci na krátkou vzdálenost

Podle Heima senzor díky svým speciálním schopnostem vyniká i v blízké vzdálenosti: „Má mimořádně malé mrtvé pásmo, což znamená, že se spolehlivě detekují i objekty v těsné blízkosti senzoru.“ Kromě toho je možné pomocí programovacího tlačítka přímo na senzoru snadno upravovat body sepnutí, režim výstupu, výstupní logiku a šířku zvukového paprsku. Díky této souhře výkonnosti na dlouhou i krátkou vzdálenost, kompaktnímu provedení a extrémně vysoké přizpůsobivosti je senzor F77 vhodný pro univerzální použití v celé řadě různých aplikací.


Pokročilé funkce senzoru zaručují maximální bezpečnost procesu

Další faktor, který tento senzor odlišuje od konkurence, je jeho fenomenální procesní spolehlivost: kromě přesné úpravy zvukového paprsku na samotném zařízení nebo v softwaru PACTware™ mohou uživatelé také přesně potlačit ozvěny z falešných cílů. F77 je dále jediný senzor své velikosti, který nabízí automatickou synchronizaci. To znamená, že v provozu ve stejných cyklech nebo v režimu multiplex bez externího zásahu může být až deset senzorů. To zamezuje vzájemnému ovlivňování senzorů namontovaných těsně vedle sebe a také to zajišťuje tu nejkratší možnou dobu odezvy.Automatic synchronization allows the operation of up to ten F77 ultrasonic sensors in close proximity of each other—without crosstalk.

Rychlé uvedení do provozu pomocí integrace rozhraní IO-Link

Širokou řadu funkcí završuje integrace rozhraní IO-Link, která umožňuje rychlé uvedení do provozu prostřednictvím ovládacího panelu a zobrazuje cenná diagnostická data. „Speciální vlastností senzoru F77 je všestrannost. Je určen uživatelům, kteří chtějí zvládat co největší rozsah aplikací pomocí jediného typu ultrazvukových senzorů a přitom očekávají tu nejjemnější granularitu, pokud jde o možnosti úprav,“ uvádí Heim.


Stručný přehled

  • Vysoce adaptabilní: jediný ultrazvukový senzor je možné upravit tak, aby vyhovoval široké řadě aplikací
  • Přesný a spolehlivý: vysoká odolnost proti hluku a schopnost multiplexu umožňují maximální spolehlivost
  • Jednoduchá integrace: kompaktní, prostorově úsporné provedení pouzdra s verzemi průchozího otvoru a montáže na povrch
  • Pohodlné uvedení do provozu: intuitivní programování pomocí tlačítka nebo softwaru PACTware
  • Parametrizace a ovládání: komunikace na úrovni senzoru pomocí rozhraní IO-Link

elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat

Přečtěte si aktuální vydání elektronického zpravodaje: