Serviceline
Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Technologie vytvářejí synergie – společnosti Pepperl+Fuchs a Kollmorgen Automation AB pomáhají automaticky řízeným vozidlům při hledání cesty

2017-05-31

Pepperl+Fuchs' R2000 laser scanner was customized and combined with Kollmorgen's CVC600 vehicle controller.
Laserový skener R2000 společnosti Pepperl+Fuchs byl upraven a zkombinován s řídicí jednotkou CVC600 společnosti Kollmorgen.

Silná partnerství jsou pro udržitelná automatizační řešení klíčová. Tato pravda nabývá na významu především v éře Průmyslu 4.0 s novými úrovněmi spolupráce a týmové práce, které vyžaduje. Když společnost Pepperl+Fuchs v roce 2012 na konci výstavy Scanautomatic ve Švédsku představila 2D laserový skenerR2000, byl to odrazový můstek pro dlouhotrvající a plodné partnerství v duchu Průmyslu 4.0.

Společnost Kollmorgen Automation AB, specialista na vývoj řídicích jednotek a softwaru, oslovila na veletrhu společnost Pepperl+Fuchs a okamžitě ji zaujaly výhody tohoto zařízení. „Jako odborníci na řešení pro řízení vozidel vždy chceme nejnovější typy vozidel vybavovat špičkovými navigačními řešeními. Tehdy jsme hledali partnera, který by byl inovátorem na poli technologií snímání, a výhody zařízení R2000 se nám zdály slibné“, říká Markus Johansson, General Manager ve společnosti Kollmorgen Automation AB. „Byli jsme tedy velmi zvědaví, čeho bychom společně mohli dosáhnout.“

Konkrétním cílem bylo najít řešení, které by se mohlo stát „očima“ jejich sofistikovaných automaticky řízených vozidel. S ohledem na tento požadavek se společnost Kollmorgen rychle rozhodla poté, co podrobně zhodnotila výhody laserového skeneru R2000: díky mimořádně přesnému měření, krátkým dobám odezvy, detekci malých objektů od jednoho milimetru výše a viditelnosti v celém rozsahu 360° se jednalo o dokonalou volbu splňující jejich potřeby. Po veletrhu tedy znovu kontaktovali společnost Pepperl+Fuchs, aby zahájili spolupráci, a společně vyvinuli rozšířenou verzi laserového skeneru nazvanou LS2000. Díky kombinaci snímače LS2000 pro navigaci a řídicí jednotky CVC600 od společnosti Kollmorgen se nyní uživatelé mohou navigovat prostřednictvím reflektorů, přirozených objektů nebo přirozených navigačních bodů s přidanými reflektory na potřebných místech. Toto integrované řešení poskytuje automaticky řízeným vozidlům vše potřebné pro rychlý a přesný pohyb a společnostem nabízí nové způsoby pro zlepšení efektivity při manipulaci materiálu a skladování s krátkodobou návratností.

„Spolupracujeme již čtyři roky a stále jsme hrdí na finální řešení, které se společnostem Kollmorgen a Pepperl+Fuchs podařilo společně vytvořit“, říká Arno Hagemann, Business Development Manager ve společnosti Pepperl+Fuchs. „Do budoucna chystáme další novinky“, slibuje Hagemann.

Oboustranným cílem je posílení partnerství a obě společnosti již hledají nové technologie, které jim umožní zůstat konkurenceschopnými a navýšit svůj podíl na trhu.


O společnosti Kollmorgen Automation AB

Společnost Kollmorgen je světovým lídrem v oblasti automatizačních řešení pro automaticky řízená vozidla a její technologie jsou instalovány ve více než 20 000 vozidel. Společnost byla založena v roce 1962 pod názvem NDC a v roce 2009 změnila svůj název na Kollmorgen. Automaticky řízená vozidla zvyšují efektivitu výroby a skladování bez nutnosti velkých investic. Při zakoupení automatizační sady NDC Solutions, tvořené hardwarem, softwarem a navigačními technologiemi, získáte prověřenou platformu pro zvýšení výkonu automaticky řízených vozidel používaných v široké škále průmyslových odvětví na celém světě.


O společnosti Pepperl+Fuchs

Společnost Pepperl+Fuchs je jedním z předních dodavatelů průmyslových snímačů a ochran proti výbuchu. Na základě intenzivního dialogu s našimi zákazníky, který trvá již více než 70 let, i nadále vyvíjíme nové součásti a řešení, které podporují jejich aplikace nejlepším možným způsobem. V souladu s revolučním konceptem Průmyslu 4.0 (průmyslového internetu věcí) vyvíjíme inovativní technologie, které dláždí cestu propojené výrobě a přenosům dat napříč všemi úrovněmi hierarchie – a to i za hranicemi jednotlivých společností.


elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat

Přečtěte si aktuální vydání elektronického zpravodaje: