Ultrazvukové senzory

A comprehensive portfolio of ultrasonic sensors is offered by Pepperl+Fuchs

Přehled produktů : Ultrazvukové senzory

Ultrazvukové senzory se v průmyslových aplikacích vyznačují spolehlivostívynikající univerzalitou. Ultrazvukové senzory se mohou používat k řešení i těch nejsložitějších úloh, včetně detekce objektů nebo měření hladinymilimetrovou přesností, protože jejich metoda měření spolehlivě funguje téměř ve všech podmínkách.

Žádná jiná metoda měření nemůže být úspěšně použita v tak širokém rozsahu a v takovém množství různých aplikací. Zařízení jsou extrémně robustní, což je činí vhodnými i pro nejnáročnější podmínky. Plochy senzoru se vibracemi samy čistí – a to není jediný důvod, proč je senzor imunní vůči nečistotám. Fyzikální princip – šíření zvuku – pracuje, až na pár výjimek, v prakticky jakémkoliv prostředí.

Na metodu měření, kterou používají ultrazvukové senzory, se pohlíželo jako na příliš složitou technologii, a tyto senzory se používaly pouze v „krajním případě“, pouze ve zvláště náročných aplikacích. Tyto doby jsou už dávno pryč.
Ultrazvukové senzory prokázaly svou spolehlivost a trvanlivost prakticky ve všech průmyslových odvětvích.

Tato odvětví zahrnují:
  • Strojírenství a obrábění
  • Potraviny a nápoje
  • Zpracování dřeva a výroba nábytku
  • Stavební materiály
  • Zemědělství
  • Stavebnictví
  • Papírny a celulózky
  • Manipulaci s materiálem
  • Měření hladiny

Diffuse and Retroreflective Mode SensorsDifuzní a reflexní senzory

Ultrazvukové senzory se nejčastěji používají jako difuzní. Jeden ultrazvukový měnič se používá jako vysílač i přijímač a většinou je umístěn ve společném pouzdru s vyhodnocovací elektronikou.

Pro účely spolehlivé detekce obtížně detekovatelných objektů je možno většinu našich difuzních senzorů softwarovou parametrizací přepnout do režimu reflexního senzoru. Některé ultrazvukové senzory se od začátku dodávají jako reflexní senzory.

Thru-Beam SensorsOptické jednocestné brány

Ultrazvukové jednocestné závory se vyznačují extrémně výkonným zvukovým paprskem. Nabízejí velký detekční dosah a zároveň kompaktní rozměry pouzdra. Tyto senzory (na rozdíl od difuzních a reflexních senzorů) nepřepínají nepřetržitě mezi vysíláním a příjmem a nečekají na příchod odraženého signálu. Proto je jejich doba odezvy podstatně kratší, takže jejich frekvence spínání jsou velmi vysoké.

Double Sheet SensorsSnímače zdvojených vrstev

Snímače zdvojených vrstev jsou ultrazvukové jednocestné brány, které jsou specificky optimalizovány pro aplikace dodávky archů, včetně detekce zdvojených listů, počítání štítků nebo detekce lepených spojů.

Senzory pro zdvojené listy a dvojitý materiál rozlišují mezi prázdným prostorem, jednou a dvěma vrstvami materiálu – včetně papíru, kovů, dřevěných desek nebo tabulí skla.

Při provádění úloh detekce štítků mohou senzory rozlišovat mezi podkladem a základním materiálem štítku.

Ultrasonic Sensor AccessoriesPříslušenství ultrazvukových senzorů

Kompatibilní příslušenství nabízí enormní potenciál finančních úspor. Ušetříte nejen mnoho času a úsilí při instalaci senzorů, ale i při jejich údržbě. Pokud se produkty používají v náročném prostředí, je možno použít vhodné příslušenství Pepperl+Fuchs k prodloužení životnosti senzorů.


Nyní k dispozici: Průvodce technologií ultrazvukových senzorů

Ultrasonic Sensors Technology GuideStáhněte si bezplatnou kopii

Společnost Pepperl+Fuchs představuje „Průvodce technologií ultrazvukových senzorů“ jako multimediální dokument k bezplatnému stažení. Průvodce technologií v sobě obsahuje více než 30 let zkušeností v oblasti ultrazvukových senzorů a je užitečný pro začátečníky i odborníky. Jako speciální bonus tento průvodce technologií obsahuje animace, které jsou přímo umístěné v dokumentu. Stáhněte si bezplatnou kopii právě teď a získejte cenné informace a rady pro praktické využití.


Servis

Bezplatně ke stažení: Průvodce technologií ultrazvukových senzorů