Serviceline
Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Co je Remote I/O?

Modulární systémy Remote I/O přenášejí provozní datanormálních prostředí nebo prostředí s nebezpečím výbuchu připojením binárních nebo analogových senzorů a akčních členů k řídicímu systému prostřednictvím sběrnicového rozhraní.

K systému Remote I/O můžete připojit zařízení 4 mA – 20 mA, včetně vysílačů toku vody, senzorů pro signalizaci polohy ventilů, převodníků tlaku nebo vysílačů teploty. Připojit lze také zařízení jako termočlánky, odporové snímače teploty (RTD), mechanické kontakty a vizuální nebo zvukové alarmy. Naše systémy Remote I/O jsou kompatibilní se síťovými protokoly jako PROFIBUS DP, MODBUS RTU, MODBUS TCP/IP a provozní sběrnice FOUNDATION.


Typické aplikace pro systémy Remote I/O

Remote I/O je ideální pro použití tam, kde se vaše aplikace nachází v prostředí s nebezpečím výbuchu nebo drsném průmyslovém prostředí, například mořském nebo venkovním. Mezi typické aplikace patří ropa a plyn (na pevnině i na moři), farmaceutický průmysl, chemický průmysl, odpadní vody, potravinářství a další.


Proč používat Remote I/O?

Systémy Remote I/O jsou charakteristické vysokou funkčnostíjednoduchou manipulací. Remote I/O je správná volba, když chcete umístit izolované bariéry (moduly I/O) blízko provozních zařízení.

Tato volba znamená značnou úsporu na kabeláži, protože systém je nainstalovaný blízko provozních zařízení a použije se jen jeden kabel provozní sběrnice ze systému Remote I/O do distribuovaného systému řízení. Díky omezení kabeláže ušetříte nejen na počtu kabelů, ale také čas, peníze a námahu. Systém Remote I/O tak lze instalovat na decentralizovaném místě i přímo do prostředí s nebezpečím výbuchu.

  • Remote I/O lze používat v prostředích s nebezpečím výbuchu
  • Vyžaduje jen jednu komunikační linku z DCS do systému Remote I/O (např. PROFIBUS DP, MODBUS RTU a MODBUS TCP/IP)
  • Ovládání a sledování senzorů a akčních členů z řídicí místnosti
  • Kabeláž k provozním zařízením může zůstat pro případ modernizace

Pepperl+Fuchs nabízí systémy Remote I/O pro různé typy prostředí s nebezpečím výbuchu: